L.A. again?!

Právě sedím v letadle, píšu svůj úplně první článek a míchají se ve mně různý pocity. Už je to přes 7 měsíců, co jsem se vrátila z Los Angeles, kde jsem byla na Work and Travel programu. Byla jsem přesně ten typ člověka, který nevyhledával zahraniční zkušenosti, byl rád se svými přáteli a rodinou. Podvědomě jsem ale děsně toužila vypadnout a zkusit si žít nějakou dobu jinde a work and travel tomu přesně odpovídal. Já byla v létě před tím, než jsem se hlásila na W&T právě v LA s mamkou a sestrou, a úplně sem si to tam zamilovala, hned jsem věděla, že se chci určitě vrátit. Když sem objevila nabídku práce v Los Angeles od agentury Atep neváhala jsem ani minutu, hned jsem se přihlásila a za pár měsíců jsem odlétala. Zažila jsem úžasný 4 měsíce plné cestování, poznávání nových lidí a zamilovala si to natolik, že teď sedím v letadle a vracím se do LA znovu! Nemůžu uvěřit tomu, jak se všechno skvěle vydařilo. S kamarádkou, s kterou jsem se poznala v LA jsme si řekly, že dokončíme školy a pojedeme zpátky. I když to vypadalo dost nereálně, jelikož jsme kvůli W&T musely obě odjet v polovině zkouškového, mně chybělo hodně zkoušek, a ještě do toho všeho psát diplomku. Nakonec jsme to obě dvě úspěšně zvládly a jsme strašně šťastné. Jsem ráda, že se to nekonečné učení vyplatilo a my se teď konečně vracíme do LA tak, jak jsme plánovaly <3. 

Zahraniční zkušenost určitě každému doporučuji! Strašně moc vám to dá, i když se to nezdá. Já jsem se bavila s několika lidmi, co byli na W&T nebo erasmu a každý si to strašně chválí. Takže šup do toho, W&T je ideální na první zkušenost, jelikož lze vycestovat na 3-5 měsíců. Podmínkou je být studentem denního studia VŠ/VOŠ. Tady několik dalších důvodů, proč vycestovat: 

1. Zlepšení jazyka

Jako velký benefit vidím zlepšení se v jazyku, v mém případě to byla angličtina. Je to úplně něco jiného než se učit jazyk ve škole nebo prohodit pár vět na dovolený. A nebojte se, pokud je vaše angličtina slabá, jsou i práce, kde nevyžadují vysokou úroveň. Neříkám, že se za 3-5 měsíců naučíte perfektně anglicky, ale uvidíte určitě velký rozdíl!

2. Poznáte nový lidi

V Americe jsem poznala hodně lidí z různých koutů světa. Bydlela jsem na apartmánu s italkama, který byly strašně fajn. Moje spolubydlící byla z Kosova, dále sem poznala lidi ze Srbska, Irska, Španělska, Číny, a samozřejmě Američany. Navíc jsem se tam seznámila s dvěma úžasnými holkami z Česka, s kterýma jsem nakonec procestovala celou západní Ameriku a dnes jsou jedny z mých nejbližších přátel! A s jednou z nich se právě vracím do LA. 

3. Poznáte jinou kulturu

Moc se mi líbilo, jak jsou všichni milí, pozitivní a ochotní. Teď jsem si vzpomněla na historku z Ameriky, kdy nám zapadly klíče od auta někam do kufru a nešly vytáhnout, zastavil kluk a asi 20 minut nám je pomáhal vytáhnout. Nebo když jsme byli v New Yorku, měli jsme si vyzvednout klíče od Airbnb ubytování v elektronickém boxu a absolutně jsme ho nemohli najít. Viděla nás paní, jak tam zmateně něco hledáme, bylo 7 hodin ráno. Hned se nabídla a pomohla nám to najít, pak mě ještě vzala po okolí, ukázala mi obchody, oblíbený restaurace, kavárny, no byla skvělá! Celkově poznáte, jak jsou lidé odlišní proti tomu, na co jste zvyklí. 

4. Procestujete kus světa

Cestování je úžasný, miluju to. V rámci WaT, máte po skončení platnosti víz ještě 30 dnů na cestování. My jsme procestovali celé západní pobřeží, byli jsme v Las Vegas a San Franciscu, prošli jsme několik národních parků a já nejsem schopná říct, kde se mi líbilo nejvíc. Ještě jsem byla na konci 5 dnů v New Yorku. 

5. Možnost pracovat v USA

Tenhle bod se týká tedy jen WaT, ale je naprosto skvělý, že existuje možnost pracovat v USA. Kdo má trochu přehled, tak ví, že v USA jen tak pracovat nelze. Získat víza je velmi náročné a získá je opravdu málokdo. Je to úplně něco jiného, než jet do USA jen jako turista.

6. Nekonečná dovolená

Todle píšu trochu s nadsázkou, jasně, že musíte chodit do práce a pracovat, ale jít se před prací nebo po práci válet na pláž, jezdit po Venice na pennyboardu, nebo si koupit zmrzku a jen tak se tam procházet <3 Co je víc!

Doufám, že jsem vás trochu nalákala někam vyjet nebo alespoň o tom přemýšlet haha. Dejte mi vědět tady do komentářů nebo na e-mail, co by vás zajímalo ohledně WaT, chystám se totiž udělat ještě článek, kde vám napíšu víc o práci, kterou v LA mám, o tom, kolik to celé stojí a celkově na co se mě nejvíc ptáte.

Tady házím pár random fotek z prvních dnů v LA a z hiku za Hollywood sign, doufám, že se líbí! 


prague airpo

Let s Norwegian byl velmi příjemný vzhledem k recenzím jsem byla mile překvapená!

Norwegian flight, in the sky

Kdo by nemiloval ty pohledy z okýnka hm? <3

sky heaven

Palm trees in LA dělaj každý den hezčí <3

palm trees

Tydle ulice se nikdy neokoukají..

palm trees in california los angeles beverly hills

Drinčík v Santa Monice po příletu musí být!

drink santa monica pier los angeles california

california los angeles santa monica route 66

Výhled na Santa Monicu

santa monica pier los angeles california


A tady už dechberoucí výhled s Hike za Hollywood sign, já už jsem tam byla minulý rok a strašně jsem se těšila, až tam půjdeme znova, určitě to nebylo naposled, tenle hike dopořučuju každýmu!

hollywood sign los angeles california

Naprosto miluju ten pohled!<3

hollywood sign hike los angeles californiahollywood sign hike los angeles californiahollywood sign hike los angeles california

Moje holky, jsem ráda za lidi co tu mám kolem sebe.

hollywood sign hike los angeles california

A ještě pár fotek při cestě zpátky..

hollywood sign hike los angeles californiahollywood sign hike los angeles californiahollywood sign hike los angeles californiahollywood sign hike los angeles california

Tady jsme už na Hollywood Walk of Fame

hollywood walk of fame los angeles california

A nakonec nesmí chybět sunsets in LA <3 

santa monica pier los angeles california

Každý den jsem z toho hotová #itnevergetsboring

santa monica los angeles california


Doufám, že se vám první článek líbil a budete sledovat, dejtě kdyžtak vědět, budu ráda za jakoukoliv odezvu! :)


Denisa