Moved to California

Laguna Beach California

Už jsou to skoro tři měsíce, co jsem se odstěhovala do Californie, konkrétně do Laguna Beach v Orange County, a i přes všechny ty nervy, které tomu stěhování předcházely, jsem tady moc happy. Z instagramu to možná vypadá jako pohádkový život, ale ne vždy je to takové. Jsou chvíle, kdy mi chybí rodina a kamáradi, a cítim se sama, ale i tak to tady miluju! Cítím, že se v životě posouvám a někam směřuju, což je pro mě priorita. Hodně z vás se mě ptá, co tu dělám a jak se mi to vlastně povedlo, jelikož získat pracovní víza je dost těžké. 

Laguna Beach California

Poprvé jsem se do L.A. podívala v roce 2016, jen tak na dovolenou, s mamkou a ségrou. Strašně se mi tu líbilo a věděla jsem, že sem musím znova. Jelikož jsem ještě studovala, využila jsem programu Work and Travel a v roce 2017 a odletěla zpět do L.A. na téměř 5 měsíců (článek tady). Zažila jsem dokonalé léto plné nezapomenutelných zážitků a věděla jsem že chci víc. Moje angličtina se hrozně zlepšila, já jsem se osamostatněla, cestovala, poznala plno nových lidí. Odjela jsem zpět do ČR a jelikož mě čekaly státnice, rozhodla jsem se si léto zopakovat a odjet znovu v roce 2018 na Work and Travel do L.A., a zkusit si najít práci přímo odtud. Obepsala jsem miliony pozic, beze srandy jsem poslala stovky e-mailů, ale většinou požadovali pracovní víza, a když zjistili, že by mi je museli zařizovat, tak už se mi neozvali. Měla jsem několik schůzek s ředitelem jedné neziskovky, ale to nakonec také nevyšlo. Uběhlo 5 měsíců a já jsem se koncem října vracela smutná zpět do ČR. Školu jsem měla hotovou a nevěděla jsem, co vlastně dělat. Hledat práci v ČR a přestěhovat se z Liberce do Prahy jsem odmítala. Řekla jsem si, že tomu dám ještě čas do konce roku a budu hledat možnosti. Pokračovala jsem v posílání emailů a začala jsem spolupracovat s agenturami, které mají kontatky na firmy, které vám víza vyřídí. Měla jsem nějaké možnosti, ale úplně to nebylo to, co jsem si představovala, než jsem se rozmyslela, bylo to místo obsazené. No hodně jsem si nadávala, haha. Půlka ledna pryč, už jsem byla beznadějná, kupuju letenky na Bali, musela jsem vypadnout. Pár dnů po tom, co jsem si letenky koupila, se mi ozvali z jedné firmy, kam jsem posílala životopis už v létě, že mají otevřenou pozici na místo asistentky ředitele. Druhý den jsem měla Skype Interview, po kterém jsem byla totálně nadšená. Podmínky, benefity, lokace, všechno bylo perfektní, nad moje očekávání! Asi nemusím psát, jak nadšená jsem byla, když jsem tu pozici dostala. Věděla jsem, že mě ale čeká hromada papírování a za pár dnů ještě odlet na Bali. Letenky jsem měla koupené na tři týdny a nástup do práce měl být ASAP, řekla jsem si, že odletím, a při nejhorším si letenku přebookuju a vrátím se zpět. Všechno to vyšlo ale dokonale a hned po příletu z Bali zpět do ČR jsem šla na ambasádu pro víza a wuaaa, za pár dnů jsem opět seděla v letadle směrem do Californie. 

Los Angeles California SoCal


Myslela jsem si, že to nejhorší už mám za sebou, to jsem ale nevěděla, jak bude těžké si najít bydlení. Firma se naštěstí postarala o hotel a já mezitím hledala. Do práce jsem nastoupila ihned, takže to bylo dost náročné, zaučovat se, hledat byt a domlouvat si prohlídky bytů. Když jsem si konečně našla byt, který se mi líbil, tak mi ho odmítli dát, jelikož nemám žádný credit. V Americe prostě musíte mít na všechno credit, což znamená takové vaše osobní "skóre" toho, jak platíte účty. Jelikož jsem tu byla nová, tak jsem samozřejmě žádný credit neměla. Začala jsem tedy brát každý byt, který se naskytl, ale všechny zamítli. Už jsem byla fakt zoufalá, už to bylo dva týdny na hotelu, život v kufrech, každý den jíst v restauraci, totálně mě to ubíjelo. Pak to ale přišlo, dva byty naráz, yaaay! Nebydlím sama, ale s kamarádkou, která tady také pracuje, máme každá svůj pokoj a svoji koupelnu, a ještě to máme pět minut chůze do práce. Asi jsme si nemohly přát nic lepšího. Byt jsme si díky Ikee zařídily docela rychle a bylo to. Nový život v Californii. Teď už mi chybí jen auto, protože bez auta v Californii to fakt nejde. Víza samozřejmě nemám napořád, ale na necelé dva roky, takže se uvidí, co bude dál. 


A co vlastně dělám za práci? Pracuji v mezinárodní firmě, která se zabývá exchange programy pro lidi z celého světa, většinou pro studenty. Já jsem na oddělení soukromých high schools. Máme partnerské kanceláře po celém světe, které k nám posílají studenty a my jim tady hledáme školu a host family, u které bydlí při studiu. Jelikož děláme soukromé střední školy, které jsou sice na úrovni ale dost drahé, tak dělám i marketingové věci. Práce mě baví a naplňuje, jelikož vím, jak se člověk rozvíjí, když se rozhodne žít v cizí zemi. 

Článek je vyčerpávající, ale snad jsem odpověděla na všechno, co vás zajímalo. Jsem strašně vděčná za tuto příležitost a jen mě to přesvědčilo v tom, že když něco opravdu chceš a dáš do toho hodně úsilí, tak není důvod, aby se to nepovedlo. Jděte si za svými sny a udělejte pro to všechno, co můžete, ono to vyjde! 

Cheers!